Płace VULCAN. Rozliczanie i korekta absencji

specjaliści ds. płac
Termin:
  • Jak ustalić wysokość wynagrodzenia za czas choroby pracownika?
  • Jak rozliczyć zasiłek macierzyński?
  • Jak zaimportować elektroniczne zwolnienie lekarskie z platformy PUE ZUS?
  • Jak skorygować niepoprawnie rozliczoną absencję?
  • Jak dokończyć rozliczenie absencji w przypadku zakończenia stosunku pracy?
To przykłady pytań, na które specjalista ds. płac powinien znać odpowiedź, aby efektywnie i poprawnie realizować swoje obowiązki zawodowe.

Szkolenie obejmuje praktyczną wiedzę w zakresie działań, jakie specjalista ds. płac powinien wykonać w aplikacji Płace VULCAN w związku z nieobecnością pracownika. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu ułatwią przeprowadzenie prawidłowych rozliczeń z pracownikiem oraz ZUS we wskazanym zakresie.

Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił prawidłowo przeprowadzić rozliczenia z tytułu różnych rodzajów absencji w aplikacji Płace VULCAN.
Uczestnik pozna funkcje aplikacji Płace VULCAN niezbędne do realizacji tego zadania.

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności pozwalających na:
  • prawidłowe ustawienie parametrów związanych z rozliczaniem absencji,
  • rejestrację różnego rodzaju absencji w kartotekach pracowników, w tym importowanie elektronicznych zwolnień lekarskich,
  • prawidłowe rozliczanie na listach płac zarówno krótkich, jak i dłuższych absencji,
  • prawidłowe przeprowadzanie korekt w przypadku niepoprawnie rozliczonych absencji - od kartoteki pracownika, poprzez listę płac, do raportu do systemu Płatnik.

Szkolenie poprowadzi doświadczony trener firmy VULCAN, ilustrując omawiane zagadnienia praktycznymi przykładami.

Do kogo jest skierowane szkolenie:
Szkolenie dedykowane jest specjalistom ds. płac posługującym się na co dzień programem Płace VULCAN.
Uczestnicy szkolenia powinni posiadać wiedzę merytoryczną dotyczącą zagadnień płacowych w jednostkach oświatowych, co pozwoli im w pełni zrozumieć zagadnienia omawiane podczas szkolenia.

1. Parametry związane z rozliczaniem absencji

2. Rejestrowanie i rozliczanie absencji:
  • Rejestrowanie absencji w kartotekach pracowników
  • Importowanie elektronicznych zwolnień lekarskich
  • Rozliczanie absencji na listach płac
  • Rozliczanie długich absencji

3. Korygowanie niepoprawnie rozliczonych absencji
  • Zmiany w wypłacaniu i obniżaniu absencji
  • Anulowanie absencji
  • Rozliczanie korekt absencji na listach płac
  • Przygotowanie raportu korygującego do Płatnika

Zapisy na szkolenie zamykamy 48h przed planowanym terminem spotkania. W przypadku niezebrania się grupy szkoleniowej poinformujemy Państwa o odwołaniu spotkania maksymalnie do 3 dni roboczych przed spotkaniem.